Av. Ahmet ÖZER

  Av. Ahmet ÖZER

       1958 yılında Konya’nın Bozkır ilçesi Armutlu köyünde doğdu. İlkokulu 1970 yılında Armutlu Köyü İlkokulu’nda tamamladıktan sonra Konya’ya yerleşti. 1973 yılında Konya Mevlana Ortaokulu’ndan, 1976 yılında da Konya Gazi Lisesi’nden mezun oldu.

       1976 yılında girdiği üniversite imtihanlarında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Hukuk Fakültesi’nden 1982 tarihinde mezun oldu.  Avukat olmaya karar verdi ve Avukatlık Stajını 1982-1983 tarihlerinde yaptıktan sonra Nisan 1984’te vatani görevimi kısa dönem olarak Isparta’da tamamladı.

      1984 yılından bu yana Konya il merkezinde serbest avukat olarak mesleğini icra etmektedir.

       Ahmet Özer, 1991 yılında amacı, eğitim ve sağlık olan, Bozkırlılar Vakfı Konya Şubesini kurmuştur. 2000 yılına kadar bu vakfın başkanlığını yapmış, bu süre içinde 100’ün üzerinde köye her defasında asgari 10 doktor, 1 diş hekimi ve yeteri kadar ilaçla giderek sağlık taramalarının yapılmasına öncülük etmiştir. Ayrıca yüzlerce fakir, ihtiyaç sahibi  ve  bu sebeple okumak isteyip te okuyamayan öğrencinin köylerinden getirilerek üniversite eğitiminin sonuna kadar kendilerine  eğitim desteği verilmiştir. Bozkırlılar vakfı bu hizmetlerini halen sürdürmektedir.

       Özel radyo ve televizyonların açılmasıyla birlikte Konya’da 1992 yılında Kontv’yi kuran Ahmet Özer, basın hayatına KONTV ile katıldı. 2005 tarihinde, kısa adı ANMEG olan Anadolu Medya Grubu kurdu. Konya’nın ilk yerel Radyosunu olan 99.5 KONYAFM radyosunu gruba katan Ahmet Özer, daha sonra 01.06.1949 tarihinden beri yayında olan YENİ KONYA GAZETESİ’ ni de 2005 yılında gruba dahil etti. Takip edilme oranları itibarıyla, Türkiye’nin ilk 500’ü içinde yer alan, konhaber.com, belge.com.tr ve kanalon.tv isimli 3 adet internet haber sitesi kurdu. Bu altı yayıncı kuruluşun yanısıra, İç Anadolu bölgesinin en güçlü reklam ajansı olan mirajansın ve 2011 yılında Mahkeme kararı ile Türkiye’nin İlk Medya Vakfı olan ANMEG ANADOLU MEDYA GRUP VAKFI’ nında kuran Ahmet Özer, Vakfın Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir. Ayrıca diğer kuruluşların da başlangıçlarından bu yana kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürmektedir. Bu kuruluşların tamamı, Türkiye’ de planı, büyüklüğü, akıllı bina olması, dünya standartlarında kapalı stüdyoları ve büyük bahçe stüdyoları olan medya binası olarak adından söz ettiren ve Nisan 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan anmeg Anadolu Medya Grup Kontv hizmet binasını içerisinde hizmet vermektedir.

       Sürekli sarı basın kartı sahibi olan Ahmet Özer, evli ve üç çocuk babasıdır.